reklama Místo pro Vaši reklamu
AKCE Vyber si reklamní banner pro svoji firmu úplně zadarmo

Vyhledávání

 

/


 
 

 
 

 
 

* Tato položka je povinná

 
Plzeňský kraj Jihočeský kraj Praha Karlovarský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj
Mapa krajů

Proč není nová Kia Sorento takovým trhákem, jakým měla být?

Dlouho plánovaná již třetí generace poměrně oblíbeného vozu Sorento měla být ještě více oblíbená, než ty předchozí. Není se čemu divit. I na první pohled se jedná o povedený automobil a tak je víceméně záhadou, proč se z něj nestal miláček lidí se zájmem o nákup nového vozu. Možná ten důvod odhalíte sami ve výčtu parametrů a všeho, co může tato Kia nabídnout.

 

                                                             

 

       

Velký vůz reálně i na pohled

Kia Sorento je velká reálně podle rozměrů, ale i na první pohled. Na silnici působí dominantně a její mohutný vzhled je právě to, co jí má dostatečně odlišit a přinést jí slávu, ocenění a mnoho fanoušků. Problém však může nastat ve chvíli, kdy se člověk snaží s autem zaparkovat v malých městských prostorech, kličkuje parkovišti u obchodních center nebo projíždí plnými ulicemi. A tak i přesto, že už i druhá generace měla větší rozměry, nabízí nová Kia ještě další zvětšení. Měla by být o 5 milimetrů širší, ale na druhou stranu o 15 milimetrů nižší.

 

Žádné převratné změny v designu

U předchozích generací se ostrý design se zajímavě vedenými liniemi, které automobilu ještě o něco přidávají na velikosti a mohutnosti, těšil oblibě. V automobilce si tedy zřejmě řekli, že velké změny nejsou potřeba. A skutečně je tomu tak. Nová Kia Sorento si zachovává všechny náležitosti a prvky, na které jsou všichni u těchto vozů zvyklí. Vůz je to poměrně pěkný a rozhodně nepatří mezi ty velké a nevzhledné obludy, které můžete občas potkat na silnici.

V interiéru je klasické vybavení doplněné o látková sedadla. Všechno je zasazeno do plastu, ale přesto je výsledný dojem povedený a v žádném případě nepůsobí lacině.

 

Praktické SUV

Přímá konkurence skutečně kvalitních a oceňovaných SUV od větších značek to není, ale i tak má mnoho co nabídnout. Vnitřní prostor se skvěle hodí pro převážení více pasažérů nebo větších věcí. Jízda je pohodlná a příjemná jak ze strany řidiče, tak ostatních cestujících.  Po sklopení sedadel je výsledkem velmi prostorný zavazadlový prostor. Jeho samotný objem je úctyhodných 660 litrů a když navíc ještě sklopíte sedačky, máte téměř náhradu za menší dodávku.

 

Pro úschovu věcí v interiéru se hodí různé přihrádky, kam je možné umístit drobnosti. Výhodou je i přítomnost USB zásuvky pro nabíjení mobilních telefonů nebo tabletů.

 

Za zmínku jistě stojí i přehledné uspořádání palubní desky a výbava, která je pro řidiče snadno a pohodlně dostupná. Nekonají se žádné chaotické akce při hledání speciálního tlačítka schovaného mezi množstvím jiným. Vše je vytvořeno přímo pro co nejvíce pohodlné řízení i na delších cestách.

 

Pouze jedna varianta s 2.2 CRDi motorem

Sorento existuje pouze v jedné variantě, která je vybavena 2.2 CRDi motorem, který má výkon 200 koní. Na sto kilometrů za hodinu dokáže zrychlit za pěkných 9 sekund. Maximální rychlost se pak pohybuje těsně nad 200 km/h. Vůz má pohon na všechna čtyři kola. Možnost výběru však je u řazení, kdy je možné dostat vůz s automatickou nebo i manuální převodovkou.

 

Tohle auto tedy nenabízí žádný extrémně skvělý výkon. Dokáže to však vyvážit plynulou a dynamickou jízdou se správnými odezvami motoru. Jízda je tak zábavná, bezpečná a navíc i efektivní.  Je však nutno říci, že pro jízdu po městě je lepší volit vůz s manuální převodovkou. Ze začátku se vám možná bude stávat, že budete kontrolovat, jaký stupeň tam máte zařazený hlavně při vyšších rychlostech, kdy vůz stále dokáže efektivně a živě zrychlit.

 

A jakou to má spotřebu

Je to velké, je to těžké a má to celkem výkonný motor. To nemůže být zadarmo. Spotřeba však naštěstí není takovou tragédií. Při klidné jízdě se dostanete na pěkných 6-7 litrů na sto kilometrů. Když však pojedete svižněji nebo budete nuceni často zastavovat a provádět běžné městské manévry, bez problémů se dostanete k hranici 9 litrů. A tak to nezachránilo ani snížení hmotnosti v porovnání s předchozí generací o celých 40 kilogramů.

 

SUV na dlouhé cesty po silnicích

Hlavní využití by tedy mělo být pro delší jízdy na upravených silnicích. I když se jedná o SUV, nájezdové úhly a úprava podvozku nedovolují provádět experimenty při jízdě na nezpevněných cestách s výjimkou běžné polní cesty. 

 

A kde je problém?

Celý problém tohoto vozu možná spočívá v přílišné konkurenci podobných vozů. Na delší cesty si mnohdy lidé pořizují jiné typy vozidel a na SUV v této cenová relaci již nezbývá. I když cena, která se pohybuje kolem milionu korun, není nic závratného, ani výsledek není takový, jaký by se dal čekat od SUV. Hlavním důvodem totiž často bývá jakýsi pocit, že máte něco, na co všichni koukají a co vám závidí. A to se u Sorenta moc často nestává.

 

 

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, stavební firmy, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Auto/Moto
Všechny kategorie: Historie Zahraničí Domácí Finance Cestování Koktejl Zdraví Auto/Moto Bydlení

reklama
Místo pro Vaši reklamu
Easytranslate24