reklama Místo pro Vaši reklamu
AKCE Vyber si reklamní banner pro svoji firmu úplně zadarmo

Vyhledávání

 

/


 
 

 
 

 
 

* Tato položka je povinná

 
Plzeňský kraj Jihočeský kraj Praha Karlovarský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj
Mapa krajů

Bez mediálního humbuku: Sýrie získává z Ruska nejnovější zbraňové systémy

Syrská armáda sílí nejen s vítěznými bitvami, ale i díky nejnovějším zbraňovým systémům z Ruska. Kromě pozemních vojsk a protivzdušné obrany posilují také syrské námořní síly.

 

                                                           

Podle vojenských zdrojů zpravodajského portálu Al-Masdar News získala syrská armáda z Ruska prostředek, který jí umožňuje vést mimořádně efektivní boj s teroristickými skupinami, jejich živou sílou i technikou. Oním systémem je protitankový systém Kornet-D.

Jedná se o spojení chráněného terénního vozidla GAZ Tigr/Tigr-M s protitankovým komplexem Kornet-EM, naváděcím systémem a vícenásobným odpalovacím zařízením.

Může odpálit salvu dvou protitankových raket na jeden nebo dva rozličné cíle za méně než jednu sekundu. Laserově naváděné střely mohou být odpalovány na vzdálenost od 150 metrů do deseti kilometrů.

Vozidlo přepravuje celkem šestnáct střel, přičemž k okamžitému odpalu jich je v odpalovacích zařízeních připraveno osm. Systém je připraven k použití v řádu sekund a může být ovládán i dálkově, na vzdálenost až padesáti metrů. Vysokou mobilitu zaručuje osvědčený Tigr (či modernizovaný Tigr-M), který dokáže vyvinout rychlost přes 140 km/h. 

Podle vojenského zdroje Al-MasdarNews už syrská armáda začala komplex Kornet-D používat v boji proti teroristickým skupinám v různých částech země. Střely například na severu guvernorátu Hamá zničily několik cílů na vzdálenost osmi kilometrů.

Syrská armáda dosud disponovala pouze staršími střelami Kornet v podobě přenosných kompletů s dosahem maximálně 5,5 kilometru.

Podle zatím nepotvrzených informací dostalo výraznou posilu také syrské námořnictvo, které neprošlo zásadní obnovou už několik desetiletí. Podle zdrojů ze Sýrie Rusko námořnictvu blízkovýchodní země poskytlo několik rychlých člunů Projekt 03160 Raptor, které vycházejí ze švédských člunů Strb 90H/CB9.

Člun je 17 m dlouhý, kolem 4 m široký a prázdný má hmotnost 8 t. Motor o výkonu 2000 HP umožňuje člunu dosahovat rychlosti až 50 uzlů (přes 90 km/hod). Kromě dvoučlenné posádky je schopen pojmout až 22 dalších lidí – výsadek, zdravotníky apod., v závislosti na bojovém úkolu.

Výzbroj člunu tvoří dálkově ovládaná střelecká věž Uprava-Kord se zabudovaným kulometem Kord ráže 14,5 mm. Systém je schopen detekovat pohybující se cíl, určit dráhu jeho dalšího pohybu a provádět korekci střelby podle vnějších podmínek. Na bocích trupu jsou upevněny další dva kulomety Pečeněg ráže 7,62 mm.

Čluny slouží k pestrému spektru úkolů, jako je hlídková činnost, obrana základen a civilní infrastruktury, zajištění bezpečnosti plavidel na nechráněných kotvištích, zjišťování, napadání a zadržení malých nepřátelských cílů, rychlá přeprava ozbrojených skupin a jejich výstroje, podpora činnosti jednotek zvláštního určení a provádění pátracích a záchranných akcí.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí
Všechny kategorie: Historie Zahraničí Domácí Finance Cestování Koktejl Zdraví Auto/Moto Bydlení

reklama
Místo pro Vaši reklamu
Easytranslate24