reklama Místo pro Vaši reklamu
AKCE Vyber si reklamní banner pro svoji firmu úplně zadarmo

Vyhledávání

 

/


 
 

 
 

 
 

* Tato položka je povinná

 
Plzeňský kraj Jihočeský kraj Praha Karlovarský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj
Mapa krajů

Tady se Rusku nikdo nevyrovná. Čínští odborníci o postrachu amerických letadel

Pokud by byla Saúdská Arábie spokojena s americkými protivzdušnými komplexy Patriot, jen těžko by riskovala „diplomatický nesoulad“ se Spojenými státy kvůli nákupu systémů S-400. Přesto se Saúdové do obchodu s Ruskem pustili.

 

                                                                

Na čínském internetovém portálu Eastday se objevil zajímavý materiál věnovaný ruskému systému protivzdušné obrany S-400. V článku se mimo jiné uvádí, že v současné době nemá tento systém ve světě žádnou konkurenci. Jeho autor je také přesvědčen, že se nedávný obchod Ruska se Saúdskou Arábií týkající se S-400 se pro USA a jejich evropské spojence stal těžkou ranou.

Systém S-400 nejenže vyvolává velký zájem mezinárodní veřejnosti. Naprosto také mění pravidla vedení protivzdušné obrany (PVO).

Ruský komplex S-400, využívající v boji čtyři typy protivzdušných raket, je schopen čelit všem nejmodernějším stíhacím letounům světa, a to i letounům vzdáleným až 400 km. Pro srovnání – americká „hrdost“, systém Patriot, vystřeluje protivzdušné rakety maximálně do vzdálenosti 96 km (některé zdroje však uvádějí, v závislosti na verzi, dosah Patriotu až více než 150 km – pozn. edit.).

Jak dále uvádějí specialisté, další předností S-400 je instalace speciálního radaru určeného k identifikaci, zaměření a odvracení útoků moderních, pro starší systémy a modely prostředků PVO „neviditelných“ letounů.

Radar současně pracuje na několika frekvencích, což tedy umožňuje detekovat i letouny konstruované podle technologie stealth. V praxi to znamená, že americké letouny nejsou schopny obranu tohoto nového systému PVO překonat.

Čínští odborníci se domnívají, že díky S-400 hodlá Saúdská Arábie získat schopnost čelit útokům balistických raket (přes mediálně prezentované „úspěchy“ systému Patriot v době války v Zálivu se nakonec ukázalo, že tyto prostředky PVO nejsou schopny dostatečně spolehlivě zachycovat ani primitivní balistické rakety, technologicky spadající do 60. let minulého století. To se znovu potvrzuje i nyní, kdy Patrioty nejenže selhávají proti raketám odpalovaným jemenskými povstalci, ale současně samy ohrozily na životech saúdskoarabské obyvatelstvo.

Nelze tedy pominout fakt, že se Rusku podařilo přilákat pozornost jednoho z častých a významných klientů USA. Průlom Moskvy v oblasti dodávek vojenských technologií nelze přeceňovat, i tak ale vyvolal pozornost dalších států, snažících se navázat spolupráci s Ruskou federací v této oblasti.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí
Všechny kategorie: Historie Zahraničí Domácí Finance Cestování Koktejl Zdraví Auto/Moto Bydlení

reklama
Místo pro Vaši reklamu
Easytranslate24