reklama Místo pro Vaši reklamu
AKCE Vyber si reklamní banner pro svoji firmu úplně zadarmo

Vyhledávání

 

/


 
 

 
 

 
 

* Tato položka je povinná

 
Plzeňský kraj Jihočeský kraj Praha Karlovarský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj
Mapa krajů

Režisérka z Bolívie podává svědectví ze Sýrie: Viděla jsem, jak Bílé přilby sdílely operační centra s teroristy

Bolivijská filmová režisérka, herečka a aktivistka Carla Ortizová, očitý svědek z války v Sýrii, řekla Sputniku Mundo o působení Bílých přileb v této zemi, a jak zásah některých západních zemí neumožňuje syrskému lidu dosáhnout míru.

 

                                                              

Během rozhovoru byla Carla Ortizová ve Washingtonu, aby představila americkým senátorům a kongresmanům svědectví syrských občanů a videí, aby pochopili, že sankce (uvalené Západem na Sýrii) neškodí vládě, ale lidem, kteří sedm let žijí ve válce, jež si už vyžádala půl milionu životů.

„Všichni zapomínají na lidskou stránku tohoto konfliktu. Však vládu země můžeme milovat nebo ne, ale stojí za to, že kvůli tomu vznikne sedm milionů uprchlíků? V nemocnicích nemohou dětem léčit rakovinu, protože sankce neumožňují dovoz základních chemikálií k léčbě. Je logické říci, že syrský prezident najde chemikálie, které nejsou určeny k záchraně dětí, ale k jejich použití na místech, kde byla válka již vyhraná konvenčními zbraněmi? To prostě nedává smysl. Je třeba se ptát na věci a podniknout kroky ve prospěch této země," říká Ortizová.

Bolívijská režisérka procestovala velkou část Sýrie, aby natočila dokumentární film Syrský hlas, který ukazuje drama konfliktu z pohledu hlavních obětí, jejichž zkušenosti a příběhy jsou v rozporu s tím, co obvykle o této válce sdělují mainstreamová média.
Ortizová byla nejvíce zasažena ulicemi v Aleppo, kde zjistila, že mnohé školy byly využity jako operační centra teroristické organizace an-Nusra, která souvisí s al-Káidou, a skupiny Bílých přileb. Členové této organizace se nazývají dobrovolníci, jejichž cílem je chránit a pomáhat občanům v oblastech řízených povstalci, kteří jsou proti vládě.

„Viděla jsem, jak Bílé přilby sdílejí stavby s extremistickými skupinami an-Nusry bez jakýchkoliv problémů. Pokud jste obyčejný obyvatel, který viděl, co tyto skupiny provádějí s vašimi lidmi a rodinou, znásilňují vaše dcery a popravují lidi, nikdy byste s nimi nic nesdílel," řekla.

Carla se rozhodla kontaktovat občany, kteří dobrovolně pracovali pro tuto organizaci. „Mnozí mi řekli, že si původně mysleli, že zachraňují životy, ale pak si uvědomili, že část pomoci je opravdu věnována ozbrojeným skupinám, které se nazývají jen umírněnými povstalci," uvedla Carla.

Lidé na ulici ji také ujistili, že Bílé přilby nezachraňují občany, že odmítají poskytovat služby dětem v nemocnicích a že během bitvy v Aleppu pracovali bok po boku s organizací an-Nusra.

„Velmoci, které údajně převzaly roli světové policie, by měly lépe pochopit, co jsou zač ty, kdo natočil video o údajných chemických útocích," vysvětlila. Ony však naopak cynicky podporují dezinformace, aby umožnily pokračující bombardování, které ničí zemi, jež se snaží bojovat proti terorismu, za který je zodpovědný celý Západ, protože zbraně které poskytují umírněným skupinám, se vždy objevují v rukou extremistů.

Ortizová se domnívá, že jediným způsobem, jak ukončit válku v Sýrii, je nenaslouchat zástupcům cizích mocností, které vyžadují stále více a více zasahování, ale Syřanům.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí
Všechny kategorie: Historie Zahraničí Domácí Finance Cestování Koktejl Zdraví Auto/Moto Bydlení

reklama
Místo pro Vaši reklamu
Easytranslate24